קצת עליי

שמי ענת דגן ואני אוהבת לנתח כל דבר…

עוד בילדותי חלמתי להיות רופאה אך הסכינים והמחטים המעורבים במקצוע הרתיעו אותי על כן ויתרתי. אך מתברר כי חדוות הניתוח לא שככה בי ועם הזמן מצאתי עצמי עוסקת בניתוח מסוג אחר – ניתוח נתונים.

אני בעלת תואר בכלכלה ולימודי מזרח אסיה מאוניברסיטת תל אביב ובמהלך השנים 1999-2015 עבדתי בחברת THOMSON REUTERS בתפקידי ניתוח מידע וביקורת פנים שם נתתי דרור לתשוקותי וניתחתי מידע מבוקר ועד ערב.

ניתחתי תהליכים עסקיים, נתוני גבייה, נתוני לקוחות, ניתחתי סיבות לכשלים בנהלים ושכתבתי אותם בהתאם, ניתחתי תהליכי מכירה ושירות לקוחות, בניתי דוחות וכלי עזר על מנת לאתר חריגות וחוסר התאמות ואף הדרכתי צוותים ומחלקות כיצד ניתן להשתפר בהתאם לתובנות שעלו מניתוח המידע.

עבדתי עם מגוון רחב של אנשים מכל רחבי העולם מטכנאים, אנשי שירות, אנשי תוכנה, אנשי מכירות ועד למנהלים בכירים. נחשפתי למגוון תרבויות, הרגלי עבודה, גישות ניהוליות ולהמון המון מידע.

לאחר שעזבתי את THOMSON REUTERS  הצטרפתי לחברת KCR המתמחה בהבראת חברות וניהול חברות תחת הקפאות הליכים, שם המשכתי לנתח נתוני חברות הפועלות במגוון תחומים, לאתר סיבות לכשלים, למצוא פוטנציאלים לא ממומשים, לבנות תקציבים, להגדיר יעדים וללוות עסקים בדרכם מעלה.

במקביל , למדתי להכיר את עולם העסקים הקטנים והבינוניים ממקור ראשון דרך העסק אותו מנהל בן זוגי. למדתי על העליות והמורדות של עסק חדש, על הנושאים המעסיקים אותו, התחומים אותו הוא נדרש לנהל, ההתלבטויות, האתגרים שבראיית התמונה הכוללת, הזמן הכרוך בניהול עסק שכזה, הכלים העומדים לרשותו , הצורך בקבלת החלטות מושכלות והדרכים להגיע אליהן. לא פעם אף מצאתי את עצמי בונה כלי עזר וניתוח עבורו, דבר שהפך לסנונית הראשונה שהובילה אותי בסופו של דבר למקום בו אני נמצאת היום.

אני מאמינה כי רוב ההחלטות בחיינו מתקבלות בצורה המיטבית ביותר אחרי בדיקה מקיפה של נתונים בין אם אנו מתלבטים איזה רכב לקנות, איזו משכנתא לקחת או אפילו איזה מסלול לבחור לטיול המשפחתי לחו"ל.

יש שיאמרו שזה מעייף ואולי מיותר לבדוק כל כך הרבה נתונים.אבל עבורי, אין דבר נפלא יותר מהרגע הזה שבו כל הנתונים מתחברים להם יחדיו לתמונה אחת ששווה יותר מאלף מילים, או במקרה הזה – מספרים. כשפתאום מבליל של אלפי שורות מידע מסתמנת לה תובנה ברורה שמבהירה בדיוק מהו הצעד הנכון הבא לעשות. למה אני מתכוונת? –  לחצו כאן כדי לצפות בדוגמאות.

צרו עימי קשר ואשמח לעבוד יחד איתכם ולחלוק עמכם תובנה אחת או שתיים (לפחות)… 😉

מעוניינים בתובנות עבור העסק שלכם?

דילוג לתוכן